Kulunç Nedir? Kulunca Hacamatın Faydaları Nelerdir?

KULUNÇ NEDİR

Hemen hemen her insanda görülen kulunç yel girmesi yada tıp dilindeki adıyla myofasial ağrı sendromu kas ve kası saran zar içinde gerilim sonucu kısalmış kasın gevşe yememesi sonucu oluşan kas düğümcükleridir

KULUNÇ SEBEPLERİ

Stres gerilim soğuk algınlığı rüzgarda kalmak duruş oturuş bozuklukları uzun süreli klima karşısında kalmak   gibi sebeplerden oluşan kuluncun ağrı dışında hiçbir zararı ve tehlikesi yoktur doğru ve doğal tedavi ile bu ağrılar giderilebilir uzun süreli romatizmalı ağrıları olduğunu zannedenler bile sadece kulunç ağrıları mevcuttur

KULUNCUN TEŞHİSİ

Kuluncun tespiti oldukça kolaydır fizik tedavi uzmanı tarafından yapılan muayene sonrası kaslardaki gergin bantlar düğüm düğüm fibrosit denilen yapılar belli noktalara basıldığında yani vücutta bulunan 18 hassas noktadan 11 ine basıldığında ağrı sıçrama belirtisi 3 aydan fazla süren ağrılar kulunç tespitinde önemlidir.

KULUNCUN TEDAVİSİ:

Tedavi olarak bölgesel medikal masaj sıcak uygulama kuru iğneleme nöralterapi proloterapi manuel terapi şok dalga tedavisi egzersizler ve özellikle hacamat çok etkilidir. Hacamatla gergin olan kasların rahatlaması hacamat öncesi yapılan kupa masajı ile muayenede ele  gelen düğümcüklerin kaybolması orda bulunan toksik maddelerin dışarı atılması ile iyileşme daha hızlı ve hacamatla alınacak sonuçlar diğer tedavi yöntemlerinden daha ucuz olmaktadır.

Peki Öyleyse Herkes Hacamat Öğrenebilir mi?

Tabi ki herkes hacamat öğrenebilir ve Yakınlarına ve çevresindeki kişilere şifa dağıtabilirler bunun için yapılması gereken iyi bir hacamat kursuna gitmek ve hacamat eğitimini eksiksiz bir şekilde iyice öğrenmektir.

Hacamat Kursu Alınabilecek Yerler

Hacamat eğitimi alacağınız en iyi kurumlar ;

1-Hacamat Enstitüsü

2-Geleneksel Tıp Akademisi

3-Hacamat Derneği

4-Süleyman Gök

5-Tuncay Yılmaz

6-Dr. Ahmet Uz

7 Dr. Ahmet Laçin en iyi eğitmenlerdir.

Bunun yanında Türkiye geneli hemen her ilde Eğitmeni olan HACAMAT ENSTİTÜSÜ eğitmenlerinden hiç tereddüt etmeden eğitim alabilirsiniz.

HACAMAT ENSTİTÜSÜ EĞİTMENİ: SAĞLIK MEMURU YALÇIN BEY

İLETİŞİM : 0 543 526 32 34

 

 

Kulunç Nedir? Kulunca Hacamatın Faydaları Nelerdir?” için bir yorum

  1. Kulunç ağrılarında hacamatın faydası olduğunu öğrendim. Bu makale bana çok fayda sağladı. Ayrıca hacamat öğrenmek için verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir