Kalp Krizi Riskine Karşı Hacamat

Kalp Krizi

Hacamat, kupa tedavisi olarak da bilinmektedir. Kan akışını belli bölgelerde toplayarak toksinleri atmak üzerine kurulu bu sistemde, çok sayıda hastalık iyileşmektedir. Kan akışına bağlı tüm rahatsızlıklarda hacamat ve kalp ilişkisinde olduğu gibi olumlu sonuçlar alınabilir.

Hacamat Kalp Hastalıklarına İyi Geliyor mu?

Kalp hastalıklarının en temel nedenlerinden biri kan akışındaki düzensizliklerdir. Yeterli miktarda temiz kan oluşmadığı zaman sorunlar da meydana gelir. Zaman içerisinde pislenen kan, kalp krizini tetiklemektedir. Düzenli olarak kan vermek de pis kanı atmak içindir. Hacamat da kirli kanı vücuttan vakumla alır ve temiz kana yer açar. Tek seferde bütün kanı temizlemese de rutin şekilde uygulanması halinde sorun büyük oranda ortadan kalkar. Yani hacamat, kalp krizini engelleyen bir etki yapmaktadır.

Kalp Hastalıklarında Nereye Hacamat Uygulanır?

Hacamatın nereye uygulandığı, tedavinin başarılı sonuçlanması için en önemli konulardan biridir. Sırt bölümünde kalp hizasına yakın bir yer ideal olacaktır. Kirli kanın tam birikmesi için uygulama yapacak uzmanın yeme içme konusundaki uyarılarına dikkat etmek gerekir. Ancak bu şekilde kirli kan alınacaktır.

Hacamattan Sonra Nelere Dikkat Etmeli?

Hacamat uygulandıktan sonra iki saat kadar bir şey yememek gerekir. Tüm gün hafif beslenmek de önemlidir. Yara bölgesinin zarar görmemesi için 24 saat duş almamak gereklidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir