Hacamat Ve Sülük Kursu Eğitimlerinin Faydaları

Tıp dünyasında büyük yankı uyandıran hacamat ve sülük tedavileri şifa dağıtmaya devam ediyor. Bu geleneksel tıp tedavilerinin kullanılması amacı vücuttaki pis kanı temizlemektir. Hastalıkların büyük çoğunluğu pis kanın vücuttan atılarak temizlendiği kanıtlanmış. Sülük tedavisini sıklıkla duymuşsunuzdur. Sülük hayvanının vücuda bırakılması ve vücuttaki pis kanı temizlemesidir. Peki ya hacamat nedir?

Hacamat

Vücudumuz, bazı organların temizleyemediği atıkları bağdaki dokularda toplar. Hacamat da bu atıkları çizikler aracılığı ile vakumlayarak vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Hacamat işlemi adeta bir sanattır. Hacamat, Peygamber Efendimizin zamanında İslam dininde de tedavi yöntemi olarak kullanılmıştır.

Hacamat Faydaları

Hacamatın faydaları saymakla bitmeyecek türden. Damar tıkanıklarına, migren gibi ağır baş ağrılarına, cilt hastalıklarına, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarına, şeker hastalığına, adet ve menopoz gibi kadın hastalıklarına, psikolojik hastalıklara fayda sağladığı artık kesin olarak bilinmektedir.

Hacamat Ve Sülük Kursu

 Hacamat ve sülük kursu, son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Sülük ve hacamat tedavileri işi bilmeyen biri tarafından yapıldığında şifadan çok yan etkileri görülmektedir. Hacamat ve sülük tedavisini anladıktan ve öğrendikten sonra uygulamak önemlidir. Bu tedavilerin yaygınlaşmasıyla hacamat ve sülük kursu da yaygınlaşmıştır.​​​​​​​

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir